Արարատ Միրզոյան. «Բարեբախտաբար մեր որևէ գործընկերոջ մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել»
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել ԱԺ այն պատգամավորները, որոնք Արցախի ընտրություններին պետք է դիտորդական առաքելություն իրականացնեն:
«Նախապես թեստավորվել են մեր պատվիրակության անդամները rapid թեստերով (արագ թեստեր), և մեր երկու գործընկերոջ մոտ արդյունքները դրական են եղել: Նրանք կրկնակի թետավորում են անցել արդեն ՊՇՌ (պոլիմերազային շղթայական ռեակցիայի մեթոդ) թեստով, և ահա ուզում եմ հայտարարել, որ գիշերն ինձ առողջապահության նախարարը տեղեկացրել է, որ կրկնակի թեստավորման դեպքերը եղել են բացասական: Բարեբախտաբար, մեր որևէ գործընկերոջ մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել, կասկածն էլ հերքվել է»,- ասաց Միրզոյանը:
Հիշեցնենք, որ Արցախ մեկնած լրագրողները, դիտորդական առաքելության անդամները թեստավորվել են արագ թեստերով:

Арарат Мирзоян: “К счастью, ни у кого из наших коллег коронавирус не обнаружен”
Председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян заявил, что те депутаты, которые должны осуществлять наблюдательскую миссию на выборах в Арцахе, сдали тесты на коронавирус.
“Члены нашей делегации были заранее протестированы с помощью rapid-тестов (или быстрых тестов), и у двух наших коллег результаты оказались положительными. Они прошли повторное тестирование посредством тестов ПЦР (полимеразной цепной реакции). И сейчас хочу сообщить, что ночью мне позвонил министр здравоохранения, который сказал, что результаты повторного тестирования отрицательные. К счастью, ни у кого из наших коллег коронавирус не обнаружен”,- отметил спикер.
Напомним, что отправляющиеся на выборы в Арцах журналисты, члены наблюдательской миссии были протестированы быстрыми тестами.