Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսից մահվան 4-րդ դեպքը
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ Նորքի ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան 4-րդ դեպքը։
89-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի ինֆիլտրատիվ թոքաբորբ։ Բացի այդ, քաղաքացին ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ, այդ թվում՝ զարկերակային հիպերտոնիա, շաքարային դիաբետ։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում կորոնավիրուսից մահվան առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 26-ին։ Մահացածը 72 տարեկան էր, իսկ մյուս երկու դեպքերը (55-ամյա կին և 73-ամյա տղամարդ)՝ մարտի 29-ին։

В Армении зарегистрирован четвертый случай смерти от коронавируса
Министерство здравоохранения сообщает, что в клинической инфекционной больнице “Норк” зарегистрирован четвертый случай смерти от коронавируса.
У 89-летнего пациента было коронавирусное заболевание, подтвержденная двусторонняя инфильтративная пневмония. Кроме того, пациент имел сопутствующие хронические заболевания, в том числе артериальную гипертонию и сахарный диабет.
Напомним, что в Армении первый случай смерти от коронавируса был зарегистрирован 26-го марта. Умершему пациенту было 72 года. Два других случая смерти – 55-летней женщины и 73-летнего мужчины – были зарегистрированы 29-го марта.