Կորոնավիրուսային հիվանդության 92 նոր դեպք, 33 առողջացած քաղաքացի
Ապրիլի 1-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 92 նոր դեպք, որոնց գերակշիռ մասը փոխկապակցված են նախկինում հաստատված դեպքերի հետ, ինչպես նաև կան նոր դեպքեր՝ Հայաստան ժամանած մեր քաղաքացիների մոտ: Վարակվածների ընդհանուր թիվը՝ 663 մարդ։
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնի հաղորդմամբ՝ ձեռնարկված աշխատանքները շարունակվում են՝ արձանագրված առանձին դեպքերի վարակի աղբյուրների բացահայտման ուղղությամբ։
Առողջացել է 2 քաղաքացի՝ կրկնակի բացասական թեստով։ Գումարային առողջացածների թիվը՝ 33։
Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի տվյալներով՝ ապրիլի 1-ի դրությամբ կորոնավիրուսից բուժվածների թիվը 33 է, փաստացի բուժվողներինը՝ 626, բացասական թեստերը՝ 2940, մահվան ելքերը՝ 4:

Выявлены 92 новых случая коронавируса, выздоровели 33 человека
По состоянию на 1 апреля подтверждены 92 новых случая коронавирусного заболевания, подавляющее большинство которых связано с подтвержденными ранее случаями. Коронавирус был выявлен также у прибывших в страну граждан Армении. Общее число инфицированных – 663.
По сообщению Единого армянского информационного центра, продолжаются работы по выявлению в отдельных случаях источников заражения.
Выздоровели два человека. Общее число выздоровевших – 33.
По данным Национального центра контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения РА, к 1 апреля число выздоровевших от коронавируса составляет 33, получающих на данный момент лечение – 626, число смертей – 4. Тестирование 2940 граждан дало отрицательный ответ.