Հաստատվել է կորոնավիրուսի ևս 29 դեպք. ընդհանուր` 966 հոգի
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 29 նոր դեպք, առողջացել է ևս 24 քաղաքացի։ Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Ապրիլի 10-ի դրությամբ` արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, որոնցից մեկի մասին երեկ հայտարարվել էր։ Մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը` 13:
86-ամյա և 81-ամյա պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։
Բացի դրանից, ունեցել են ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ, այդ թվում զարկերակային գերճնշում, շաքարային դիաբետ, սրտի իշեմիկ հիվանդություն։

Подтвердились еще 29 случаев коронавирусного заболевания. Общее число инфицированных – 966
В Армении подтвердились 29 новых случаевкоронавирусного заболевания. Выздоровели 24 человека. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
По состоянию на 10-е апреля зарегистрировано два случаясмерти, об одном из которых было сообщено вчера. Общее число смертей – 13.
86-летний и 81-летний пациенты имели коронавирусноезаболевание, подтвержденное двустороннее воспалениелегких.
Кроме того, у них были сопутствующиехронические болезни, в том числе артериальное давление, сахарный диабет, ишемическая болезнь сердца.