Հաստատվել է կորոնավիրուսի 47 նոր դեպք, ընդհանուր` 1248 հոգու մոտ
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 47 նոր դեպք, ընդհանուր դեպքերի թիվն այս պահին կազմում է 1248 մարդ: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Ապաքինվել է ևս 121 մարդ, ընդհանուր` 523 հոգի:
Ապրիլի 17-ին արձանագրվել է 1 մահվան դեպք։
75-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի ինֆիլտրատիվ թոքաբորբ։ Կինն ունեցել է նաև ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ` զարկերակային գերճնշում III աստիճանի, ճարպակալում II-III աստիճանի: Բուժման ընթացքում զարգացել է սուր շնչական անբավարարություն III աստիճան, դիսթրես համախտանիշ, աթերոսկլերոզ գերազանցապես ուղեղի և կորոնար անոթների ախտահարումով:

Подтвердилось 47 новых случаев коронавируса. Общее число инфицированных - 1248
Подтвердились 47 новых случаев коронавирусногозаболевания. На данный момент общее числоинфицированных оставляет 1248. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Выздоровели еще 12 человек. Таким образом общее числовыздоровевших достигло 523.
17 апреля был зарегистрирован один случай смерти.
У 75-летней пациентки было коронавирусноезаболевание, подтвержденная двусторонняяинфильтративная пневмония. Женщина имела такжесопутствующие заболевания: артериальную гипертензиюIII степени, ожирение II-III степени. В ходе леченияразвились острая дыхательная недостаточность, дистресс-синдром, атеросклероз с поражением преимущественномозговых и коронарных артерий.