Կորոնավիրուսով վարակված հինգ ոստիկան առողջացել է
Այդ անցակետերում ամենօրյա ռեժիմով ծառայություն են իրականացնում ոստիկանության տարածքային ստորաբաժանումների, ՃՈ աշխատակիցներ, ազգային անվտանգության և ռազմական ոստիկանության ծառայողներ։
Այս մասին քիչ առաջ կայացած ասուլիսին հայտնեց փոխոստիկանապետ Հայկ Մհրյանը։
Փոխոստիկանապետի փոխանցմամբ՝ հանրապետությունում մեկուսացման 37 վայր կա՝ այդ թվում հիվանդանոցներ և հյուրանոցներ։
«Ոստիկանության ծառայողների կողմից հնարավոր վարակակիր քաղաքացիների գտնվելու և բնակության վայրում վերջիններիս շփումները և տեղաշարժը սահմանափակելու ուղղությամբ սահմանվել է հսկողություն 2348 ինքնամեկուսացված անձանց նկատմամբ»,-նշեց նա։
Դեպի Արցախ 2946 թույլտվություն է եղել, իսկ 603 տրանսպորտային միջոցի արգելվել է մուտք գործել։
Ոստիկանության ծառայողների կողմից հսկողություն է սահմանվել 1606 հոգեհանգստի և հուղարկավորության արարողությունների անցկացման նկատմամբ, որպեսզի 20-ից ավելի անձ չմասնակցի դրան։
Արտակարգ դրության ռեժիմը խախտելու համար ոստիկանությունը կազմել է 10377 վարչական արձանագրություն, որից 6706-ի դեպքով կայացվել է վարչական տույժ նշանակելու որոշում։
Փոխոստիկանապետ Հայկ Մհրյանի փոխանցմամբ՝ 10 ոստիկանի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել, որից հինգն արդեն առողջացել է։ 124 ոստիկան ինքնամեկուսացված է եղել, 30-ը՝ մեկուսացված։

Пятеро заразившихся коронавирусом полицейских уже выздоровели
В настоящее время в Армении действуют 67 специальных пропускных пунктов, ограничивающих передвижение граждан. Каждодневную службу на этих пунктах несут сотрудники различных подразделений Полиции и Службы национальной безопасности.
Об этом сообщил на сегодняшней пресс- конференции заместитель начальника Полиции РА Айк Мгерян.
По словам Мгеряна, в стране имеется 37 мест для изоляции, в том числе больницы и гостиницы.
С целью ограничения контактов потенциально инфицированных лиц и их перемещения в населенных пунктах сотрудники полиции осуществляют контроль за 2348 самоизолированными гражданами, отметил замначальника Полиции.
За нарушение режима чрезвычайного положения составлено 10.377 административных протоколов, в 6706 случаях принято решение о привлечении к административному штрафу.
Айк Мгерян также сообщил, что у десяти полицейских был выявлен коронавирус, пятеро из них уже выздоровели. 124 сотрудника полиции находились в самоизоляции, 30 – в изоляции.