Արմեն Սարգսյանն ազգային տոնի առթիվ շնորհավորել է Իսրայելի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ազգային տոնի՝ անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության նախագահ Ռեուվեն Ռիվլինին: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է հետևյալը.
«Ջերմությամբ եմ հիշում տարեսկզբի մեր հանդիպումը, որը հիանալի հնարավորու­թյուն էր մեկ անգամ ևս բարձրաձայնելու հայ և հրեա ժողովուրդների ճակատագրերի և պատմական ընդհանրությունների մասին։ Այն հրաշալի առիթ էր նաև քննարկելու մեր երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման և ամրապնդման նոր հեռանկարները:
Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Իսրայելի միջև ուղիղ երկխոսությունը և շարունակական համագործակցությունը նաև ճգնաժամային իրավիճակներում, հատկապես այսօր, երբ համայն մարդկությունը միասնական ջանքերով փորձում է հաղթահարել համավարակի մարտահրավերները։ Ուրախ եմ, որ վերջերս Ձեզ հետ բովանդակային հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձանք այս հարցում փորձի և տեղեկատվության փոխանակմանը, ինչպես նաև փոխադարձ աջակցությանը։
Վստահ եմ, որ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործումը նոր որակ կհաղորդի հայ-իսրայելական գործընկերային հարաբերություն­ներին` ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Armenian President Armen Sarkissian sent the following message to Israeli President Reuven Rivlin, congratulating him on Israeli Independence Day.
“I warmly remember our meeting at the beginning of the year, which was a great opportunity to once again give voice to the fates of the Armenian-Jewish peoples and their historical commonalities. It was also a great opportunity to discuss new prospects for expanding and strengthening cooperation between our countries.
I greatly miss the direct dialogue between Armenia and Israel and the continuous cooperation in crisis situations, especially today, when all humanity is trying to overcome the challenges of the pandemic movement through joint efforts. I am glad that during the recent telephone conversation with you we talked about the exchange of experience and information on this issue, as well as mutual support.
I am confident that the subsequent implementation of the agreements reached will impart a new facet to the Armenian-Israeli partnership for the benefit of our peoples.”
(Yom Ha'atzma'ut, Israeli Independence Day, commemorates the declaration of independence of Israel in 1948 and is the official national holiday of the state.)