2020 թվականի պետական բյուջեի դեֆիցիտը կմեծանա 160 միլիարդ դրամով. խորհրդարանն ընդունեց նախագիծը
Խորհրդարանն ընդունեց «2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու Կառավարության օրենսդրական առաջարկը: Այս փոփոխությամբ առաջարկվում է 160 միլիարդ դրամով բյուջեի դեֆիցիտը (պակասորդը) մեծացնել` համավարակի տնտեսական հետևանքները չեզոքացնելու համար: Նախագիծն ընդունվեց 101 կողմ, 17 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքներում փոփոխություն կատարելու օրենսդրական առաջարկը:
Այն ընդունվեց 87 կողմ, 16 դեմ և 16 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:
Երկրորդ ընթերցմամբ ընդունվեց նաև Աշխատանքային օրենսգրքում և Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու Կառավարության օրենսդրական առաջարկը: Այն ընդունվեց 117 կողմ, 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:

Armenia’s National Assembly today, by a vote of 101 to 17, passed a bill to amend the 2020 state budget by allowing for a deficit increase of AMD 160 billion (US$334.5M).
The funds will be used to mitigate the economic impact of the coronavirus crisis.
In the second reading, the parliament fully adopted a bill to amend the Laws on the Legal Regime of the State of Emergency and the Law on Normative Legal Acts. It was adopted by 87 votes to 16, with 16 abstentions.
The parliament, in the second reading, also adopted a government bill to amend the Labor Code and the Code on Administrative Offenses. It was adopted by 117 votes to 2.