2020 թվականի պետական բյուջեի դեֆիցիտը կմեծանա 160 միլիարդ դրամով. խորհրդարանն ընդունեց նախագիծը
Խորհրդարանն ընդունեց «2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու Կառավարության օրենսդրական առաջարկը: Այս փոփոխությամբ առաջարկվում է 160 միլիարդ դրամով բյուջեի դեֆիցիտը (պակասորդը) մեծացնել` համավարակի տնտեսական հետևանքները չեզոքացնելու համար: Նախագիծն ընդունվեց 101 կողմ, 17 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքներում փոփոխություն կատարելու օրենսդրական առաջարկը:
Այն ընդունվեց 87 կողմ, 16 դեմ և 16 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:
Երկրորդ ընթերցմամբ ընդունվեց նաև Աշխատանքային օրենսգրքում և Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու Կառավարության օրենսդրական առաջարկը: Այն ընդունվեց 117 կողմ, 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:

Дефицит госбюджета 2020 года увеличится на 160 млрд драмов: парламент принял проект закона
Парламент принял представленный правительством проект поправки в закон РА “О госбюджете 2020 года”, которой предлагается увеличить дефицит бюджета на 160 млрд драмов с целью нейтрализации экономических последствий пандемии коронавируса.
Законопроект был принят 101 голосом “за”. Против проголосовали 17 депутатов.
Парламент принял во втором чтении и полностью законопроект о внесении изменений в законы РА “О правовом режиме чрезвычайного положения” и “О нормативных актах”. За утверждение этого документа проголосовали 87 депутатов.
Во втором чтении 117-ю голосами “за” был принят также проект закона о внесении изменений в Трудовой кодекс и Кодекс административных правонарушений.