Կորոնավիրուսային հիվանդության 145 նոր դեպք է արձանագրվել, մահացել է 1 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 8-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3029 դեպք, որոնցից 1218-ն` առողջացած, 43-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1758 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 29205 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 145 նոր դեպք և 33 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 48 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Зарегистрированы 145 новых случаев коронавирусного заболевания и один случай смерти
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по положению на 11:00 8-го мая общее число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания составляет 3029, в том числе 1218 случаев выздоровления и 43 случая смерти.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 1758 пациентов. Проведено в общей сложности 29205 тестирований.
Итак, зарегистрировано 145 новых подтвержденных случаев коронавирусного заболевания, 33 пациента вылечились.
Умершей женщине было 48 лет, она имела сопутствующее хроническое заболевание. Накануне был зарегистрирован случай, когда у пациента была выявлена коронавирусная инфекция, но смерть наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев достигло 10-ти.