Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Արցախի հերոս Արկադի Տեր-Թադևոսյանին
Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղոդմամբ` Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Արցախի հերոս, Շուշիի ազատագրման օպերացիայի հրամանատար Արկադի Տեր-Թադևոսյանին:
«Շուշիի ազատագրումը շատ մեծ նշանակություն ունի բոլորիս համար։ Շուշիի ազատագրումից հետո ամեն մարդ գիտեր, որ՝ վերջ, պատերազմը հաղթելու ենք,- շնորհավորելով լեգենդար հրամանատարին՝ ասել է նախագահ Սարգսյանը։-Քսանութ տարի առաջ տեղի ունեցածին տրվել են տարբեր գնահատականներ, բայց իմ գիտակցության մեջ Դուք Շուշիի ազատագրման օրվա խորհրդանիշն եք։ Իհարկե, լավ կլիներ, որ մեր մյուս ընկերները ևս այստեղ ներկա լինեին։ Եռաբլրի ամեն մի մարտիկ հերոս է, անկախ նրանից՝ պետությունը նրան հայտարարե՞լ է ազգային հերոս, թե՞ ոչ: Նրանք բոլորը հերոսներ են:
Որպեսզի հաղթանակը մշտական լինի, պետք է ամեն օր աշխատենք, որ և՛ Հայաստանը, և՛ Արցախը լինեն հզոր, ուժեղ թե՛ տնտեսությամբ, թե՛ պետական կառուցվածքով, թե՛ բանակով։ Ունենանք հզոր Հայաստան և հզոր Արցախ»:
Արկադի Տեր-Թադևոսյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի և հյուրընկալության համար՝ նշելով, որ Շուշիի հաղթանակը մեր ժողովրդի միասնականության շնորհիվ էր: «Մենք ազգովի ենք այդ պայքարը մղել, միայն բանակը չէր: Դա մեր ժողովրդի միասնության հաղթանակն էր: Ապագայում նույնպես մենք ունենք այդ միասնականության կարիքը՝ հետագա հաղթանակների համար»,- նշել է Արկադի Տեր-Թադևոսյանը:

Today, on the 28th anniversary of the liberation of Shushi, Armenian President Armen Sarkissian hosted Arkady Ter-Tadevosyan (aka Komandos), who oversaw the Armenian military operation to liberate the town from Azerbaijani occupation.
"The liberation of Shushi is of great importance for all of us. After the liberation of Shushi, everyone knew that we would win the war," Sarkissian said congratulating the legendary commander.
Ter-Tadevosyan, according to a statement released by Sarkissian’s office, thanked the Armenian president for his hospitality and stressed that the Shushi victory was due to the unity of the Armenian people.
"We fought that struggle as a people, not just the army. It was a victory for the unity of our people. We also need that unity in the future for further victories,” Ter-Tadevosyan said.
Ter-Tadevosyan was granted the rank of Major General for his accomplishments during the Karabakh War and was awarded the title Hero of Artsakh.