Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը (լուսանկարներ)
Երկու ամիս ընդմիջումից հետո Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում տեղի ունեցավ Ռոբերտ Քոչարյանի և մարտի մեկի գործով մյուս մեղադրյալների վերաբերյալ դատական նիստ։
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության համար անձնական երաշխավորություն ներկայացնելու էին եկել Հայաստանի նախկին վարչապետներ Կարեն Կարապետյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Վազգեն Մանուկյանը, Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը։
Մի քանի միջնորդություններ ներկայացվեցին: Դրանք լսելուց հետո դատավոր Աննա Դանիբեկյանիը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու, որը կհրապարակվի մայիսի 13-ին։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна (фото)
После двухмесячного перерыва сегодня в ереванском суде общей юрисдикции состоялось заседание по делу Роберта Кочаряна и других фигурантов дела о событиях 1 марта 2008 года.
Явившиеся сегодня в суд бывшие премьер-министры Армении Карен Карапетян, Хосров Арутюнян и Вазген Манукян, а также бывший премьер-министр Республики Арцах Анушаван Даниелян лично поручились за Кочаряна, гарантировав его надлежащее поведение на свободе.
В свою очередь защитники экс-президента представили несколько ходатайств о его освобождении.
Заслушав все ходатайства, судья Анна Данибекян удалилась в совещательную комнату для принятия решения, которое будет оглашено 13 мая.