Կորոնավիրուսային հիվանդության 146 նոր դեպք` մեկ օրվա ընթացքում. մահացել է 82-ամյա կին
Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնը հայտնում է, որ մայիսի 12-իn` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 146 նոր դեպք, մահացել է մեկ մարդ։ Մահացած պացիենտը, ըստ նախարարության, եղել է 82 տարեկան կին և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2042 պացիենտ:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3538 դեպք, որոնցից 1430-ը` առողջացած, 47-ը` մահվան ելքով: Այլ պատճառներով մահվան դեպքերի թիվը, նախարարության փոխանցմամբ, 19 է։ Մինչ օրս իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 33 313 թեստ։

146 новых случаев коронавирусного заболевания за сутки. Умерла 82-летняя пациентка
Национальный центр контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения РА сообщает, что по положению на 11:00 12 мая подтвердилось 146 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерла 82-летняя пациентка, у которой были сопутствующие хронические заболевания.
В настоящее время лечение получают 2042 пациента.
Таким образом, подтверждено в общей сложности 3538 случаев заражения коронавирусом, в том числе 1430 случаев выздоровления, 47 – с летальным исходом. Число смертей вследствие других причин составляет 19. К настоящему времени проведено 33.313 тестирований.