Սռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն ինքնամեկուսացված է․ նա կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն ինքնամեկուսացված են։ Նրանք այսօր չէին մասնակցում Կառավարության նիստին։
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նիստի ընթացքում հայտնեց, որ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունում կան կորոնավիրուսի հաստատված դեպքեր, ուստի Սուրեն Պապիկյանն ինքնամեկուսացվել է։
«Հետք»-ի հետ զրույցում Առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը նշեց, որ Արսեն Թորոսյանը նույնպես ինքնամեկուսացվել է, քանի որ նախարարությունում կորոնավիրուսի դրական հաստատված դեպքեր են անձանագրվել։ Նիկողոսյանը հայտնեց նաև, որ նախարար Թորոսյանը կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, սպասում է պատասխանին։

Министры здравоохранения и территориального управления самоизолированы
Министр здравоохранения Арсен Торосян и министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян самоизолированы и не участвовали в сегодняшнем заседании правительства.
В ходе заседания вице-спикер Тигран Авинян сообщил, что в Министерстве территориального управления выявлены случаи коронавирусного заболевания, в связи с чем министр самоизолировался.
Пресс-секретарь Минздрава Алина Никогосян в беседе с Hetq.am сообщила, что министр здравоохранения Арсен Торосян тоже находится в самоизоляции, поскольку в ведомстве зафиксированы случаи инфицирования.