Կորոնավիրուսի 184 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ մայիսի 15-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4044 դեպք, որոնցից 1666-ն` առողջացած, 52-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2304 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 37476 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 184 նոր դեպք և 94 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 68 (կին), 81 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ախտորոշվել է կորոնավիրուսային վարակով, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 22 է։

Зарегистрировано 184 новых случая коронавирусного заболевания
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 15-го мая общее число случаев коронавирусного заболевания составляет 4044. Из них 1666 – случаи выздоровления, 52 – случаи смерти. На данный момент лечение получают 2304 инфицированных пациента. Проведено в общей сложности 37476 тестирований.
Таким образом, зарегистрировано 184 новых случая коронавирусного заболевания и 94 выздоровевших.
По сообщению Минздрава, умершие пациенты – женщина 68 лет, двое мужчин 81 года и 82 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался пациент с подтвержденной коронавирусной инфекцией, однако смерть наступила вследствие другого заболевания. Общее число таких случаев достигло 22.