Վարչապետն ասում է, որ Ամուլսարի հարցի լուծման բանաձևը քրեական գործի օբյեկտիվ ընթացքի մեջ է
Կառավարությունը հույս ուներ, որ Ամուլսարի հանքի հետ կապված քրեական գործն արդեն իսկ հանգուցալուծված կլիներ, սակայն կորոնավիրուսը այդտեղ էլ իր բացասական ազդեցությունն ունեցավ։ Այսպիսի հայտարարություն արեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր կազմակերպված մամուլի ասուլիսին։
«ԷԼԱՐԴ-ի փորձագետները պետք է գային շատ կարևոր մի հարցաքննության մասնակցելու համար՝ այս ընթացքում կուտակված բազմաթիվ հարցերի պատասխանելու, սակայն կորոնավիրուսի պատճառով նրանք չկարողացան ժամանել»,- նշեց նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի համոզմամբ՝ Ամուլսարի հարցի լուծման բանաձևը քրեական գործի օբյեկտիվ ընթացքն է և օբյեկտիվ հանգուցալուծումը։
Հիշեցնենք, որ ԷԼԱՐԴ-ը լիբանանյան ընկերություն է, որը Ամուլսարի շահագործման վերաբերյալ հարուցված քրեական գործի շրջանակում համալիր փորձաքննություն է իրականացնում։

Никол Пашинян: формула решения вопроса Амулсара – в объективном расследовании уголовного дела
Правительство надеялось, что расследование уголовного дела по вопросу эксплуатации Амулсарского месторождения уже должно было быть завершено, однако коронавирус и здесь оказал отрицательное воздействие. Об этом заявил на сегодняшней пресс-конференции премьер-министр Никол Пашинян.
“Эксперты компании “ЭЛАРД” должны были приехать для участия в очень важном допросе, чтобы ответить на накопленные за это время многочисленные вопросы, однако, из-за коронавируса они не смогли приехать”,- отметил Никол Пашинян.
По словам премьера, формула решения вопроса Амулсара состоит в объективном расследовании уголовного дела.
Напомним, что “ЭЛАРД” – ливанская компания, которая провела комплексную экспертизу в рамках уголовного дела об эксплуатации Амулсарского месторождения.