Կորոնավիրուսային հիվանդության 322 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 անձ
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ մայիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 5928 դեպք, որոնցից 2874-ն` առողջացած, 74-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2952 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 47654 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 322 նոր դեպք և 293 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 52 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

322 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 4 человека
Министерство здравоохранения сообщает, что по положению на 11:00 22-го мая число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания составляло 5928. Выздоровели 2874 человека, умерли – 74. На данный момент лечение получает 2951 пациент. Проведено в общей сложности 47.654 тестирования.
Таким образом, за последние сутки были выявлены 322 новых инфицированных, 293 человека вылечились.
Четверо умерших пациентов – мужчины 52 лет, 81 года, 61 года , 82 лет – имели сопутствующие хронические болезни.
Накануне скончался один пациент с подтвержденной коронавирусной инфекцией, смерть которого наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 28.