Գրանցվել է կորոնավիուսի 372 նոր դեպք. մահացել է 7 մարդ
Մայիսի 27-ի դրությամբ Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 372 նոր դեպք՝ ընդհանուր կազմելով 7774: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
Մահվան դեպքերի թիվն ավելացել է 7-ով: Մահացածները եղել են 85 (կին), 78 (կին), 69 (կին), 60 (կին), 76 (տղամարդ), 66 (կին), 56 (տղամարդ) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Այսպիսով, կորոնավիրուսից մահվան ելքով դեպքերի ընդհանուր թիվն այս պահին 98 է:
Ապաքինվածների ընդհանուր թիվն էլ կազմում է 3255, ինչը նախորդ օրվա համեմատ ավելացել է 35-ով:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4377 քաղաքացի:
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ նախօրեին արձանագրվել է նաև մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 44 է:

Подтвердились 372 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли семь пациентов
По состоянию на 27 мая в Армении зафиксировано 372 новых случая коронавирусного заболевания. Общее число инфицированных достигло 7774. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Число случаев смерти увеличилось на семь: скончались пять женщин 85, 78, 69, 66 и 60 лет и двое мужчин 76 и 56 лет. За исключением последнего пациента, все остальные имели сопутствующие хронические заболевания. Таким образом, общее число случаев смерти от коронавируса достигло 98-ми.
Общее число выздоровевших составляет 3255, что на 35 больше, чем в предыдущий день.
На данный момент лечение получают 4377 граждан.
Накануне было зарегистрировано еще пять случаев смерти пациентов с подтвержденной коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 44.