Կորոնավիրուսային հիվանդության 460 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8676 դեպք, որոնցից 3297-ն` առողջացած, 120-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5214 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 56042 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 460 նոր դեպք և 10 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 42 (կին), 59 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 65 (կին), 64 (տղամարդ), 56 (կին) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 45 է:

460 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли семь пациентов
По состоянию на 11:00 29-го мая общее число инфицированных коронавирусом составляет 8676. 3297 из них вылечились, 120 – скончались. На данный момент фактическое лечение получают 5214 пациентов. Проведено 56.042 тестирования.
По сообщению Министерства здравоохранения, скончались 7 человек: мужчины 72, 59, 66, 64 лет и женщины 42, 65, 56 лет. Все они, за исключением последней пациентки, имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне была зафиксирована смерть пациента с коронавирусной инфекцией, который, однако, умер вследствие другой болезни. Общее таких случаев – 45.