Հաստատվել է կորոնավիրուսի 251 նոր դեպք, մահացել է 7 հոգի
Աոռղջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8927 դեպք, որոնցից 3317-ն` առողջացած, 127-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5435 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 57081 թեստավորում:
Այսպիսով` կորոնավիրուսային հիվանդությամբ կա հաստատված 251 նոր դեպք և 20 առողջացած։
Մահացել է 7 հոգի, մահերի ընդհանուր թիվը 127 է:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 61 (կին), 82 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 70 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 64 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 48 է:

Подтвердился 251 новый случай коронавирусного заболевания. Умерли еще 7 человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 30-го мая общее число лиц с подтвержденным коронавирусным заболеванием составило 8927. 3317 человек выздоровели, 127 – умерли. На данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 5435 пациентов. Проведено в общей сложности 57.081 тестирование.
Таким образом, подтвердился 251 новый случай заражения, вылечились 20 человек.
Семь умерших пациентов – женщина 61-го года и мужчины 82-х, 73-х, 70-ти, 75-ти, 76-ти и 64-х лет – имели сопутствующие хронические болезни.
Накануне скончались три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие других болезней. Общее число таких случаев – 48.