Քաղաքացիները Հայաստանում չգրանցված դեղորայք կարող են պատվիրել. խորհրդարանն ամբողջությամբ ընդունեց նախագիծը
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանի հեղինակած «Դեղերի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու նախագիծը, որով առաջարկվում է ֆիզիկական անձանց հնարավորություն ընձեռել փոստային ծառայության միջոցով դեղորայք ստանալ արտերկրից: Նախագիծն ընդունվեց միաձայն` 114 ձայնով:
Այս փոփոխությունների շնորհիվ քաղաքացիները կկարողանան փոստային առաքանիներով պատվիրել ու ստանալ դեղորայք, որոնք Հայաստանում չկան կամ գրանցված չեն: Քաղաքացիները էլեկտրոնային եղանակով կարող են դիմել Առողջապահության նախարարություն, ստանալ թույլտվություն, դիմել մաքսային ծառայություն ու ստանալ իրենց դեղորայքը:

Граждане Армении смогут заказывать незарегистрированные лекарства по почте: парламент принял поправки к закону
Национальное Собрание приняло во втором чтении и полностью разработанный депутатом фракции “Мой шаг” Сисаком Габриеляном проект поправок к закону РА “О лекарствах”, которым предлагается предоставить физическим лицам возможность получать почтой лекарства из-за границы. Проект был принят единогласно.
Благодаря этим изменениям граждане смогут заказывать и получать по почте лекарства, которых нет или которые не зарегистрированы в Армении. Граждане должны будут обратиться электронным способом в Министерство здравоохранения, которое выдаст разрешение на получение в таможенной службе заказанного ими лекарства.