Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 596 նոր դեպք, 7 քաղաքացի է մահացել
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հունիսի 5-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 11817 դեպք, որոնցից 3513-ն` առողջացած, 183-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8052 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 65161 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 596 նոր դեպք և 45 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 69 (կին), 78 (տղամարդ), 59 (կին), 72 (տղամարդ), 33 (կին), 61 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 69 է:

Подтвердились 596 новых случаев коронавирусного заболевания. Скончались семь человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 5-го июня общее число случаев коронавирусного заболевания составляет 11.817. Выздоровели 3513 человек, скончались – 183 человека. На данный момент фактическое лечение получают 8.052 пациента. Проведено в общей сложности 65.161 тестирование.
Таким образом, имеем 596 новых инфицированных и 45 выздоровевших.
Скончавшиеся пациенты – мужчины 72-х, 78-ми, 72-х лет и женщины 69-ти, 59-ти, 33-х лет и 61-го года – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 69.