Հաստատվել է կորոնավիրուսի 547 նոր դեպք, 7 հոգի մահացել է
Հունիսի 6-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ` հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 12364 դեպք, որոնցից 3720-ն` առողջացած, 190-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8385 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 66674 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 547 նոր դեպք և 207 առողջացած։
Այսօրվա գրանցված 7 մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 70 (կին), 92 (կին), 82 (կին), 62 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 56 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

Подтвердились 547 новых случаев коронавируса. Умерли семь человек
По состоянию на 11:00 6-го июня зарегистрировано в общей сложности 12.364 случая коронавирусного заболевания. Выздоровели 3720 человек, скончались – 190. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение получают 8.385 пациентов. Общее число проведенных тестирований – 66.674.
Таким образом, имеем 547 новых случаев заражения коронавирусом и 207 вылечившихся. Скончавшиеся за минувшие сутки пациенты – женщины 70-ти, 92-х, 82-х лет и мужчины 62-х, 82-х, 66-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания, за исключением 56-летней женщины.