Կորոնավիրուսային հիվանդության 195 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 11 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հունիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 13325 դեպք, որոնցից 4099-ն` առողջացած, 211-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8943 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 70000 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 195 նոր դեպք և 85 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 70 (կին), 63 (կին), 61 (տղամարդ), 88 (կին), 65 (տղամարդ), 80 (տղամարդ), 79 (կին), 52 (կին), 87 (տղամարդ), 88 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

Подтвердились 195 новых случаев СОVID-19. Умерли 11 человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 8-го июня общее число подтвержденных случаев СОVID-19 составило 13.325. Выздоровели 4099 человек, умерли – 211. На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 8943 пациента. Проведено в общей сложности 70.000 тестирований.
Таким образом, за минувшие сутки подтвердилось 195 новых случаев коронавируса. Вылечились 85 человек.
Скончавшиеся 11 пациентов – женщины 64-х, 70-ти, 63-х, 88-ти, 79-ти, 52-х лет и мужчины 61-го года, 65-ти, 80-ти, 87-ми, 88-ми лет – имели сопутствующие хронические заболевания.