Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 350 նոր դեպք, մահացել է 6 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 9-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 350 նոր դեպք, մահվան` 6 դեպք: Առողջացել է 352 քաղաքացի:
Այդպիսով, հաստատվել է ընդհանուր 13675 դեպք, որոնցից 4451-ն` առողջացած, 217-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8933 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 71405 թեստավորում:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 83 (կին), 61 (տղամարդ), 75 (կին), 46 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 79 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Подтвердились 350 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 6 человек
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по состоянию на 11:00 9-го июня подтвердились 350 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 6 человек, выздоровели 352 человека,
Таким образом, общее число инфицированных составляет 13675, вылечившихся – 4451, скончавшихся – 217.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 8933 пациента. Проведено в общей сложности 71405 тестирований.
Умершие пациенты – женщины 83-х, 75-ти лет и мужчины 61-го года, 46-ти, 59-ти, 79-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 74.