Գրանցվել է կորոնավիրուսի 428 նոր դեպք. մահացել է 10 քաղաքացի
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 428-ով՝ ընդհանուր կազմելով 14 103: Այս մասին հաղորդում է առողջապահության նախարարությունը:
10 քաղաքացի մահացել է: Մահացածները եղել են 71 (տղամարդ), 62 (կին), 54 (տղամարդ), 60 (կին), 58 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (կին), 84 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 75 (տղամարդ) տարեկան: Ըստ նախարարության՝ բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 227 է:
Նախորդ օրվա համեմատ առողջացել է 775 քաղաքացի և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 5226-ի: Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8573 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 77 է:

Выявлено 428 новых случаев COVID-19. Умерли 10 человек
Число выявленных в Армении случаев COVID-19 увеличилось на 428, составив в общей сложности 14.103. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 10 человек. Скончавшиеся пациенты – мужчины 71 года, 54-х, 58-ми, 84-х, 93-х, 75-ти лет и женщины 62-х, 60-ти, 59-ти, 66-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число случаев смерти от коронавирусного заболевания на данный момент составляет 227.
Выздоровели 775 человек. Общее число выздоровевших – 5226. В настоящее время фактическое лечение получают 8573 человека.
Накануне было зарегистрировано три случая смерти пациентов с подтвержденной коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.