Արձանագրվել է կորոնավիրուսի 566 նոր դեպք, մահացել է 18 մարդ
Հունիսի 11-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 566 նոր դեպք, մահացել է 18 մարդ։ Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ՝ հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 14669-ի։ Մահվան դեպքերի ընթհանուր թիվը 245 է, որոնց թվում 82-ը՝ այլ պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 76 (կին), 86 (տղամարդ), 83 (կին), 71 (տղամարդ), 67 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 78 (կին), 67 (տղամարդ), 74 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 66 (կին), 81 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 60 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Ըստ Առողջապահության նախարարության՝ մինչ այժմ առողջացած է համարվում 5466 մարդ, փաստացի բուժվողների թիվը 8876 է։ Նախորդ օրվա ընթացքում ապաքինված է համարվել 240 մարդ։

Выявлено 566 новых случаев COVID-19. Умерли 18 человек
По состоянию на 11:00 11-го мая в Армении зарегистрировано 566 новых случаев COVID-19. Умерли 18 человек
По сообщению Министерства здравоохранения РА, общее число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания достигло 14.669, общее число смертей – 245, в том числе 82 случая смерти по другим причинам.
По сообщению Минздрава, скончавшиеся пациенты – мужчины 71 года, 78-ми, 86-ти, 67-ми, 64-х лет, 71-го года, 67-ми, 74-х, 86-ти, 69-ти, 58-ми лет, 81-го года, 73-х, 60-ти лет и женщины 76-ти, 83-х, 78-ми, 66-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне умерли еще 5 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.
На данный момент число вылечившихся от коронавирусного заболевания составляет 5466, число получающих фактическое лечение – 8876. В предшествующий день выздоровело 240 человек.