Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են բիզնեսի համար շահութահարկի գծով առավել նպաստավոր պայմանների ստեղծման հնարավորությունները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումներին ու ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
Մասնավորապես, հաշվի առնելով ճգնաժամային իրավիճակը, քննարկվել են բիզնեսի համար շահութահարկի գծով առավել նպաստավոր պայմանների ստեղծմանը վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել հարկային վարչարարության մեխանիզմներին, ներկայացված առաջարկություններին ու կարծիքներին:
Կարևորելով գործարար միջավայրի բարելավման ու բիզնեսին հնարավորինս օժանդակություն ցուցաբերելու կառավարության քաղաքականությունը՝ վարչապետը հանձնարարել է հնչեցված առաջարկների հիման վրա գործադիրի հաստատմանը ներկայացնել համապատասխան նախագիծ:

Под председательством премьер-министра обсуждены возможности создания более благоприятных для бизнеса условий по линии налога на прибыль
В частности, с учетом кризисной ситуации были обсуждены вопросы, связанные с созданием более благоприятных для бизнеса условий по линии налога на прибыль. Были затронуты механизмы налогового администрирования и представленные предложения и мнения.
Подчеркнув важность политики правительства, направленной на улучшение предпринимательской среды и оказание максимальной поддержки бизнесу, премьер-министр поручил на основании озвученных предложений представить на утверждение правительства соответствующий проект.