Կորոնավիրուսային հիվանդության 612 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 13 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 15281 դեպք, որոնցից 5639-ն` առողջացած, 258-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9298 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 77686 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 612 նոր դեպք և 173 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 61 (կին), 85 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 74 (տղամարդ), 55 (տղամարդ), 69 (կին), 83 (տղամարդ), 59 (կին), 71 (տղամարդ), 84 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 59 (տղամարդ) և 60 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Зарегистрированы 612 случаев коронавирусного заболевания. Умерли 13 человек
По состоянию на 11:00 12-го мая общее число случаев коронавирусного заболевания достигло 15.281. Число вылечившихся составляет 5639, число смертей – 258.
По сообщению Министерства здравоохранения РА, на данный момент фактическое лечение получают 9298 зараженных коронавирусом. Проведено в общей сложности 77686 тестирований.
Таким образом, за минувшие сутки было зарегистрировано 612 новых случаев COVID-19. Выздоровели 173 человека.
Умершие пациенты – мужчины 85-ти, 73-х, 74-х, 55-ти, 83-х, 71 года, 84-х, 76-ти, 59-ти лет и женщины 61-го года, 69-ти, 59-ти и 60-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых наступила вследствие других болезней.