Հաստատվել է կորոնավիրուսի 723 նոր դեպք, մահացել է 6 մարդ
Հունիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 16004 դեպք, որոնցից 6081-ն` առողջացած, 264-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9568 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 80130 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 723 նոր դեպք և 442 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ եղել են 6 հոգի. 65 տարեկան (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 69 (կին), 67 (տղամարդ), 69 (կին), 69 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Подтвердились 723 новых случая COVID-19. Умерли 6 человек
По состоянию на 11:00 13-го июня общее число случаев коронавирусного заболевания составило 16004. Выздоровел 6081 человек, скончались – 264. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение получают 9568 пациентов c коронавирусом. Проведено в общей сложности 80130 тестирований.
Таким образом, за минувшие сутки подтвердились 723 новых случая COVID-19, 442 человека выздоровели.
Скончались шесть человек: мужчины 65-ти, 66-ти, 67-ми лет и три женщины 69-ти лет. Все они, за исключением одной пациентки, имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне была зарегистрирована смерть еще пяти пациентов с коронавирусным заболеванием, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 91.