Համերաշխության ակցիա «Ֆիրդուս» թաղամասի պահպանման համար
Երևանի քաղաքապետարանում ավագանու հանձնաժողովի արտահերթ նիստ է ընթանում, որտեղ քննարկվում է 33-րդ թաղամասի («Ֆիրդուս») հարցը։
Այդ ընթացքում քաղաքապետարանի մուտքի մոտ մի քանի քաղաքացի համերաշխության ակցիա էր իրականացնում «Ֆիրդուս» թաղամասի պահպանման համար։
Նիստին ներկա են Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը, փոխվարչապետի գրասենյակի ղեկավար Սերժ Վարագ Սիսիեռյանը, ԿԳՍՄ նախարարի տեղակալ Նարինե Խաչատուրյանը (առցանց), Քաղշինպետկոմի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը, ավագանու անդամներ, կառուցապատողների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև քաղհասարակության ներկայացուցիչներ՝ ճարտարապետ Սևադա Պետրոսյանը, Ֆիրդուսի փողոցի մասին գրքի հեղինակ, հետազոտող Տիգրան Ամիրյանը, իրավաբան Կարապետ Բադալյանը, վավերագրող ռեժիսոր Սեդա գրիգորյանը և «Երևանի ժառանգության պաշտպանության կոմիտե» նախաձեռնության անդամ Իզաբելլա Սարգսյանը։

Акция солидарности в защиту столичного квартала Фирдуси
В мэрии Еревана проходит внеочередное заседание совета старейшин, на котором обсуждается судьба 33-го квартала столицы (квартал Фирдуси).
В течение всего заседания перед зданием мэрии проходила акция солидарности в защиту сохранившегося в центре Еревана старого квартала.
В работе заседания участвовали мэр столицы Айк Марутян, главный архитектор Артур Месчян, руководитель администрации вице-премьера Серж-Вараг Сисерян, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Наринэ Хачатурян (в режиме онлайн), председатель Комитета градостроительства Армен Гуларян, члены совета старейшин, представители компаний-застройщиков, а также представители гражданского общества – архитектор Севада Петросян, автор книги об улице Фирдуси, исследователь Тигран Амирян, юрист Карапет Бадалян, режиссер-документалист Седа Григорян, член инициативы “Комитет защиты наследия Еревана” Изабелла Саргсян.