Գագիկ Ծառուկյան․ «Անբարոյականի տղա լինեմ, թե հետ կանգնեմ»
Ազգային ժողովի ընդդիմադիր «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար, ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն իր առանձնատան բակում հայտարարեց, որ շանտաժի է ենթարկվում։ Այսօր վաղ առավոտից Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները խուզարկություն են իրականացնում ԲՀԿ նախագահի Առինջ գյուղում գտնվող առանձնատանը։
Առանձնատան մուտքի մոտ հավաքված իր աջակիցներին մոտենալուց հետո ԲՀԿ նախագահը հայտարարեց․ «Այսօրվա այս պահը սարքած ա, այո, քաղաքական ա, ուզում են ճնշում գործադրեն, շանտաժ և վախեցնեն, բայց ես այսօր ձեզ ասում եմ որպես Ծառուկյան Գագիկ՝ անբարոյականի տղա լինեմ, թե հետ կանգնեմ»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության հասցեին քննադատություններ հնչեցնելուց հետո Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարեց, որ գնում է հարցաքննության։
Նրա հայտարարությունից առաջ ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն տարածեց, որ բացահայտվել են ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեության արդյունքում պետությանը տասնյակ միլիարդավոր դրամների հասնող վնասի պատճառման դեպքեր։ Խոսքը Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Շանգրի լա» խաղատանն է վերաբերում։ Ըստ ԱԱԾ-ի՝ խաղատան գործունեության ընթացքում պետությանը պատճառվել է 29.7 միլիադ դրամի վնաս։
Այսօրվա խուզարկությունից մեկ շաբաթ առաջ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանի կառավարությունը 100 տոկոս կազմով պետք է փոխվի։

Following today’s police raid on his Arinj village house, Prosperous Armenia Party head Gagik Tsarukyan grabbed a megaphone and, standing in his courtyard, declared that he was being subjected to government sponsored intimidation.
Surrounded by supporters, Tsarukyan said the raid was political in nature and accused the government of fabricating charges that his Shangri La casino was engaged in illegal commercial activity.
“Should I be immoral and back down?" Tsarukyan asked, referring to his earlier remarks critical of the government.
Earlier today, the National Security Service (NSS) issued a statement that the it had been investigating the casino for some time and had uncovered 29.7 billion AMD ($61.7 million) in illegal activity.
The NSS issued the charges one week after Tsarukyan called for a change of the entire make-up of Nikol Pashinyan’s government.
Outside his house, the prominent businessman, alleged to be Armenia’s wealthiest individual, continued his tirade against the government, telling supporters that he would be leaving for questioning by the NSS.