Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 397 նոր դեպք, մահացել է 16 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 15-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 397 նոր դեպք, ապաքինվել է ևս 62 մարդ:
Արձանագրվել է մահվան 16 դեպք: Պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 61 (կին), 82 (տղամարդ), 56 (կին), 73 (տղամարդ), 60 (կին), 83 (տղամարդ), 73 (կին), 57 (տղամարդ), 42 (կին), 56 (կին), 71 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 88 (կին), 83 (տղամարդ) և 41 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 94 է:
Հունիսի 15-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 17064 դեպք, որոնցից 6276-ն` առողջացած, 285-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10409 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 83600 թեստավորում:

Подтвердились 397 новых случаев COVID-19. Умерли 16 человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 15-го июня подтвердились 397 новых случаев COVID-19. Выздоровели еще 62 человека. Зарегистрировано 16 случаев смерти.
Умершие пациенты – мужчины 78-х, 82-х, 73-х, 83-х, 57-ми лет, 71-го года, 72-х, 83-х лет и женщины 61-го, 41-го года, 56-ти, 60-ти, 73-х, 42-х, 56-ти, 88-ми лет – имели хронические заболевания.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.
Общее число таких случаев – 94.
По состоянию на 11:00 15-го июня общее число случаев коронавирусного заболевания составило17064, общее число выздоровевших – 6276, умерших – 285.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10409 пациентов. Проведено в общей сложности 83.600 тестирований.