Գրանցվել է կորոնավիրուսի 544 նոր դեպք. մահացել է 9 քաղաքացի
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 544-ով՝ ընդհանուր կազմելով 18 033: Այս մասին հաղորդում է առողջապահության նախարարությունը:
9 քաղաքացի մահացել է: Պացիենտները եղել են 64 (կին), 69 (կին), 80 (կին), 72 (կին), 67 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 42 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 302 է:
Նախորդ օրվա համեմատ առողջացել է 243 քաղաքացի և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 6814-ի: Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 818 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 99 է:

Зарегистрировано 544 новых случая COVID-19. Умерли 9 человек
За минувшие сутки число подтвержденных случаев COVID-19 в Армении выросло на 544, достигнув 18.033. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 9 человек. Все скончавшиеся пациенты – женщины 64-х, 69-ти, 80-ти, 72-х, 67-ми лет и мужчины 72-х, 59-ти, 42-х лет – имели сопутствующие хронические заболевания. Исключение составила умершая пациентка 68-ми лет. Общее число случаев смерти составляет 302.
Выздоровели еще 243 человека. Таким образом, общее число выздоровевших достигло 6814. На данный момент фактическое лечение получают 10.818 граждан.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 99.