Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 665 նոր դեպք, մահացել է 7 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 665 նոր դեպք, ապաքինվել է ևս 746 մարդ:
Արձանագրվել է մահվան 7 դեպք: Պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 65 (կին), 70 (տղամարդ), 79 (կին), 64 (կին), 85 (տղամարդ) և 76 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 101 է:
Այդպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18698 դեպք, որոնցից 7560-ն` առողջացած, 309-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10728 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 89992 թեստավորում:

Подтвердились 665 новых случаев коронавируса. Умерли 7 человек
По сообщению Министерства здравоохранения РА, за минувшие сутки подтвердились 665 новых случаев коронавирусного заболевания. Вылечились еще 746 человек, умерли 7 пациентов. Все они – женщины 65-ти, 79-ти, 64-х, 76-ти лет и мужчины 62-х, 70-ти, 85-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 101.
Таким образм, число подтвержденных случаев достигло в целом 18.698. Вылечились 7560 человек, скончались – 309.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10.728 пациентов. Общее число проведенных тестирований – 89.992.