Կորոնավիրուսային հիվանդության 459 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 10 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 19157 դեպք, որոնցից 8266-ն` առողջացած, 319-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10462 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 91943 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 459 նոր դեպք և 706 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 54 (տղամարդ), 57 (կին), 72 (տղամարդ), 80 (տղամարդ), 67 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 83 (կին), 94 (տղամարդ), 50 (կին) և 57 (տղամարդ) տարեկան: Բացի վերջինից, բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

459 новых случаев COVID-19. Умерли 10 человек
По состоянию на 11:00 19-го июня общее число подтвержденных случаев COVID-19 достигло 19157. Всего вылечилось 8266 человек, скончалось – 319. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10462 пациента. Проведено в общей сложности 91943 тестирования.
Таким образом, за минувшие сутки имеем 459 новых случаев заражения и 706 вылечившихся.
Скончавшиеся пациенты – мужчины 54-х, 72-х, 80-ти, 67-ми, 82-х, 94-х лет и женщины 57-ми, 83-х, 50-ти лет – имели сопутствующие хронические заболевания, за исключением 57-летнего мужчины.
Накануне скончались еще 9 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие других болезней. Общее число таких случаев составляет 110.