Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի, քիչ առաջ հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու:
Դատարանից դուրս գալով՝ Ծառուկյանը լրագրողներին հայտնեց, որ որոշումը կհրապարակվի հունիսի 21-ին:
Նշենք, որ Ծառուկյանը մեղադրվում է ընտրակաշառք տալու մեջ, արդեն երեք օր էր՝ դատարանը քննում էր նրան կալանավորելու վերաբերյալ Ազգային անվտանգության ծառայության միջնորդությունը:
Լրագրողների հարցին, թե դատարանից ի՞նչ ակնկալիք ունի, Ծառուկյանը պատասխանեց. «Բոլորը օրենքի առաջ հավասար են, գնացեք, դատարանից հարցրեք, թող ինքը որոշում կայանցի, ես նորից եմ ասում՝ պատմության մեջ չի եղել, որ այս հոդվածով մարդ կալանավորեն»:

Суд удалился в совещательную комнату для принятия решения о мере пресечения в отношении Гагика Царукяна
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Роберта Папояна немногим ранее удалился в совещательную комнату для принятия решения о мере пресечения в отношении председателя партии “Процветающей Армении” Гагика Царукяна.
Вышедший из здания суда Царукян сообщил журналистам, что решение будет оглашено 21 июня.
Гагик Царукян обвиняется в подкупе избирателей. Суд уже третий день рассматривает ходатайство Службы национальной безопасности об арсте лидера “Процветающей Армении”.
На вопрос журналистов, какие у него ожидания от суда, Царкуян ответил: “Перед законом все равны. Пойдите, спросите у суда, пусть он примет решение. Еще раз повторяю: в истории не было случая, чтобы кого-то арестовали по этой статье”.