Գրանցվել է կորոնավիրուսի 711 նոր դեպք. մահացել է 14 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 711-ով՝ ընդհանուր կազմելով 21 717: Այս մասին հաղորդում է առողջապահության նախարարությունը:
14 մարդ մահացել է: Պացիենտները եղել են 64 (կին), 79 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 73 (կին), 68 (տղամար), 62 (կին), 76 (կին), 83 (տղամարդ), 76 (կին), 68 (կին), 83 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 386 է:
Առողջացել է ևս 653 քաղաքացի և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 10 797-ի: Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 404 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 130 է:

Зафиксировано 711 новых случаев COVID-19. Умерли 14 человек
В Армении за минувшие сутки число подтвержденных случаев COVID-19 увеличилось на 711, составив в общей сложности 21 717. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 14 пациентов. Все они – мужчины 79, 65, 64, 68, 83, 83, 83 лет и женщины 64, 73, 62, 76, 76 , 68, 68 лет – имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число смертей от коронавируса достигло 386.
Выздоровели еще 653 человека. Общее число выздоровевших – 10 797. На данный момент фактическое лечение получают 10 404 человека.
Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие других болезней. Общее число таких случаев – 130.