Արցախում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 110-ի
Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ: Վարակակիրների շփման շրջանակները պարզելու ուղղությամբ տարվում են համապատասխան աշխատանքներ: Այդ շրջանակից 5 մարդու մոտ արդեն հաստատվել է վարակը: Այս մասին հաղորդում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
COVID-19-ը հաստատվել է նաև Գետավանի՝ նախկինում հաստատված օջախի շփման շրջանակից 2 քաղաքացու մոտ: Այսպիսով, կորոնավիրուսի հաստատված նոր դեպքերը 7-ն են, մինչ այսօր հաստատված ընդհանուր դեպքերը՝ 110:
Միևնույն ժամանակ, 12 անձ առողջացել է: Առողջացածների թիվը 77 է: Մեկուսացված է 68 քաղաքացի, թեստավորումների քանակը 1724 է:

В Арцахе выявлено 110 случаев коронавирусного заболевания
В столице Республики Арцах Степанакерте выявлен новый очаг заражения коронавирусом. Ведутся работы по установлению круга контактов с вирусоносителями. Инфекция выявлена уже у пяти человек из этого круга. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Арцаха.
COVID-19 подтвердился также у двух лиц, имеющих отношение к кругу контактов с выявленным ранее очагом заражения в Гетаване. Таким образом, выявлено 7 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число таких случаев достигло 110.
Выздоровели 12 человек. Общее число выздоровевших – 77. В изоляции находятся 68 граждан. Общее число тестирований – 1724.