«Ազատ դեմոկրատները» ՀՀԿ-ին, ԲՀԿ-ին եւ ՕԵԿ-ին չեն հրավիրել
Վաղը կառավարության նիստերի դահլիճում կայանալու է «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության երկրորդ արտահերթ համագումարը: Հյուրերի թվում են ինչպես խորհրդարանական, այնպես էլ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ:
«Ազատ դեմոկրատների» ներկայացուցիչ, ԱԳ նախկին նախարար Ալեքսանդր Արզումանյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ համագումարին չեն հրավիրել միայն ՀՀԿ-ին, ԲՀԿ-ին եւ ՕԵԿ-ին:
«Այս վիճակը, որում Հայաստանը գտնվում է հենց իշխող կոալիցիայի պատճառով է: Մենք ընդդիմադիր կուսակցություն ենք, մեր համագումարում ի՞նչ ունեն ասելու կամ քննարկելու: Մենք մեր համախոհների հետ ուղիներ ենք փնտրում, թե ինչպես երկիրը այս վիճակից դուրս բերենք»,-ասաց Ալեքսանդր Արզումանյանը:
Նա չբացառեց, որ խորհրդարան անցնելու դեպքում կհամագործակցեն խորհրդարանական ուժերի հետ' օրենքների մշակման եւ ընդունման հարցերով: «Անցնենք խորհրդարան' կտեսնենք, թե համագործակցության ինչ եզր կա, մենք բոլորս էլ մտահոգ ենք այս երկրի ապագայով»,-ավելացրեց նախկին արտգործնախարարը:
Ալեքսանդր Արզումանյանից հետաքրքրվեցինք, թե «Ազատ դեմոկրատներից» մեծամասնական ընտրապայքարում թեկնածու առաջադրելո՞ւ են: «Դեռ վերջնական որոշում չկա»,-պատասխանեց Ա. Արզումանյանը:

Representatives of the three parties comprising the ruling government coalition in Armenia have not been invited to attend tomorrow’s second party congress of the Free Democrats.
“This situation, in which Armenia finds itself, is a result of the ruling coalition,” Alexander Arzumanyan told Hetq.
Invitations have been sent out to a number of political forces both within the parliament and without. Those not invited are the Republican Part, Rule of Law and Prosperous Armenia.
Arzumanyan, a representative of the Free Democrats and a former foreign minister of Armenia, told Hetq that, “We are an oppositionist party. What can those parties discuss or contribute to our congress? We, along with our supporters, are looking for ways to extricate the country from this situation.”
Arzumanyan said the party had reached no decision as to whether they would run candidates on the majoritarian ballot.