Ոստիկանները բնապահպաններին թույլ չեն տալիս վրան տեղադրել
Այսօր բնապահպան-ակտիվիստների երթից հետո ակտիվիստները վրանի ծածկոցը փռել են այգում' հատակին ու նստել դրա վրա: Ոստիկանները մոտեցել են ակտիվիստներին, սեղմել նրանց' օղակելով նստածներին:
Այգում շուրջ 100 ոստիկան է հավաքված: Ի վերջո, ոստիկաններից մեկը նստել է ակտիվիստներից մեկի կողքը, ու որպեսզի ոստիկանները վրանին չտիրանան, ակտիվիստները վերցրել են այն ու հեռացրել:
Բնապահպան Մարիամ Սուխուդյանը հայտնում է, որ գիշերը ոստիկանների հետ տեղի ունեցած միջադեպի պատճառով կրկնապատկել է Մաշտոցի պուրակում նստացույցի մասնակիցների թիվը: Այս գիշեր Մաշտոցի պուրակում գիշերել է 42 բնապահպան-ակտիվիստ:

Полицейские не позволяют экологам установить палатку
После проведенного сегодня шествия активисты-экологи постелили палатку в сквере на проспекте Маштоца и уселись на нее. Подошедшие полицейские взяли в кольцо участников сидячей акции.
В сквере находятся около 100 сотрудников полиции. Один из них уселся рядом с активистами. И для того, чтобы стражи порядка не конфисковали палатку, активисты забрали ее и ушли.
По сообщению эколога Мариам Сухудян, из-за произошедшего ночью инцидента с полицейскими число участников сидячей акции в сквере на проспекте Маштоца удвоилось. Минувшей ночью здесь ночевали 42 активиста-эколога.