Հաստատվել է կորոնավիրուսի 736 նոր դեպք, մահացել է 6 հոգի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հունիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 24645 դեպք, որոնցից 13116-ն` առողջացած, 426-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10964 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 109173 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 736 նոր դեպք և 205 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 33 (տղամարդ), 83 (կին), 87 (կին), 81 (կին), 85 (տղամարդ) և 80 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 139 է:

Подтвердились 736 новых случаев COVID-19. Умерли 6 человек
Министерство здравоохранения РА сообщает, что по состоянию на 11:00 28-го июня подтвердилось 736 новых случаев COVID-19. Общее число заболевших – 24645. Выздоровели 13116 человек, умерли – 426. На данный момент лечение получают 10964 пациентов. Проведено в общей сложности 109173 тестирования.
Таким образом, подтвердились 736 новых случаев коронавирусного заболевания, выздоровели 205 человек.
Все умершие пациенты – мужчины 33, 85 лет и женщины 83, 87, 80 лет, 81 года – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще человек с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 139.