Կորոնավիրուսային հիվանդության 415 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 10 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 30-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 25542 դեպք, որոնցից 14048-ն` առողջացած, 443-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10904 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 111844 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 415 նոր դեպք և 751 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 59 (կին), 74 (տղամարդ), 82 (կին), 43 (տղամարդ), 65 (կին), 80 (կին), 74 (կին), 87 (կին), 73 (կին) և 46 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 147 է:

Подтвердилось 415 новых случаев COVID-19. Умерли 10 человек
По состоянию на 11:00 30-го июня общее число заболевших COVID-19 составляет 25542. Вылечились 14048 человек, умерли – 443. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10904 пациента. Проведено в общей сложности 111844 тестирования.
Таким образом, за минувшие сутки было выявлено 415 новых случаев коронавируса. Выздоровел 751 человек.
Все скончавшиеся пациенты – женщины 59, 82, 65, 80, 74, 87, 73 лет и мужчины 74, 43, 46 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 147.