Գրանցվել է կորոնավիրուսի 523 նոր դեպք. մահացել է 10 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 523-ով՝ ընդհանուր կազմելով 26 065: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
10 մարդ մահացել է: Պացիենտները եղել են 65 (տղամարդ), 74 (տղամարդ), 62 (կին), 83 (տղամարդ), 79 (կին), 70 (կին), 65 (կին), 76 (տղամարդ), 66 (տղամարդ) և 76 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 453 է:
Առողջացել է ևս 515 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 14 563-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 900 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

523 новых случая COVID-19. Умерли десять человек
За минувшие сутки число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания в Армении увеличилось на 523, составив в общей сложности 26 065. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА. Умерли десять пациентов: мужчины 65, 74, 83, 76, 66, 76 лет и женщины 62, 79, 70, 65 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число смертей от коронавируса достигло 453.
Число выздоровевших пациентов увеличилось на 515, достигнув 14 563. На данный момент фактическое лечение получают 10 900 человек.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 149.