Կորոնավիրուսային հիվանդության 662 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 10 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 27320 դեպք, որոնցից 15484-ն` առողջացած, 469-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11211 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 118102 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 662 նոր դեպք և 448 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ), 74 (կին), 80 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 81 (կին) և 62 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

662 новых случая COVID-19. Умерли 10 человек
По состоянию на 11:00 3-го июля общее число случаев коронавирусного заболевания составило 27320. Выздоровели в целом 15484 человека, скончались – 469 человек. На данный момент фактическое лечение от кронавирусного заболевания получают 11211 пациентов. Общее число проведенных тестирований – 118102.
Таким образом, за минувшие сутки было выявлено 662 новых случая COVID-19. Выздоровели 448 пациентов.
Согласно сообщению Министерства здравоохранения РА, умершие пациенты – мужчины 56, 80, 83, 66, 69, 82 лет, 61 года и женщины 74 лет, 81 года – имели сопутствующие хронические заболевания. Исключение составил 62-летний мужчина.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 156.