Հաստատվել է կորոնավիրուսի 580 նոր դեպք, մահացել է 8 հոգի
Հուլիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 580 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 27900, որոնցից 15935-ն` առողջացած, 477-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։ Այսօր մահացել է 8 հոգի։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ հայտնում է, որ բուժառուները եղել են 70 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 83 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (տղամարդ), 86 (տղամարդ) և 85 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11331 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 120245 թեստավորում:
Կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 451 առողջացած։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 157 է:

Выявлено 580 новых случаев COVID-19. Умерли 8 человек
По состоянию на 11:00 4-го июля подтвердилось 580 новых случаев COVID-19. Общее число зараженных достигло 27900. Выздоровели 15935 человек, умерли – 477. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов. Все они – мужчины 70, 66, 72, 66, 86 лет и женщины 83, 59, 85 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получает 11331 пациент. Проведено в целом 120245 тестирований.
Число выздоровевших за минувшие сутки составляет 451.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни.