Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 349 նոր դեպք, մահացել է 12 քաղաքացի
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 58 (կին), 70 (կին), 72 (տղամարդ), 56 (կին), 56 (կին), 63 (տղամարդ), 81(տղամարդ), 80 (կին), 82 (կին), 85 (տղամարդ), 54 (կին) և 60 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 164 է:
Հուլիսի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 29285 դեպք, որոնցից 16907-ն` առողջացած, 503-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11711 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 125088 թեստավորում:

Подтвердилось 349 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 12 человек
За минувшие сутки подтвердилось 349 новых случаев коронавирусного заболевания. Выздоровели 605, умерли 12 человек. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Все умершие пациенты – мужчины 72, 63, 85 лет, 81 года и женщины 58, 70, 56, 56, 80, 82, 54, 60 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне умерли еще пять пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 164.
По состоянию на 11:00 7-го июля общее число подтвержденных случаев коронавируса составило 29285. Выздоровели 16907 человек, умерли – 503 человека.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 11711 пациентов. Проведено в общей сложности 125088 тестирований.