Գրանցվել է կորոնավիրուսի 535 նոր դեպք. մահացել է 18 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 535-ով՝ ընդհանուր կազմելով 29 820: Նախօրեին կատարվել է 2083 թեստ: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
18 մարդ մահացել է: Բուժառուները եղել են 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 84 (կին), 78 (կին), 34 (կին), 93 (կին), 83 (կին), 39 (կին), 71 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 54 (կին), 73 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) և 70 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 521 է:
Առողջացել է ևս 520 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 17 427-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11 708 քաղաքացի:
Արձանագրվել է մահվան ընդհանուր 164 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Зафиксировано 535 новых случаев коронавируса. Умерли 18 человек
Число подтвержденных в Армении случаев коронавируса увеличилось на 535, составив в общей целом 29 820. Накануне было проведено 2083 тестирования. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 18 пациентов. Все они – мужчины 71 года, 68, 68, 78, 68, 75, 73 лет, 71 года, 75, 82, 70 лет и женщины 84, 78, 34, 93, 83, 39, 54 лет – имели сопутствующие хронические заболевания. Общее число смертей от коронавируса составляет 521.
Выздоровели еще 520 граждан. Их общее число достигло 17.427.
На данный момент фактическое лечение получают 11 708 человек.
Зафиксировано 164 случая смерти пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.