Գրանցվել է կորոնավիրուսի 557 նոր դեպք. մահացել է 11 մարդ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 557-ով՝ ընդհանուր կազմելով 30 903: Նախօրեին կատարվել է 2050 թեստ: Այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
11 մարդ մահացել է: Բուժառուները եղել են 69 (կին), 72 (կին), 64 (կին), 86 (կին), 93 (տղամարդ), 51 (կին), 90 (տղամարդ), 60 (տղամարդ), 62 (տղամարդ), 72 (տղամարդ) և 85 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։Կորոնավիրուսից մահացության դեպքերի ընդհանուր թիվն այժմ 546 է:
Առողջացել է ևս 709 քաղաքացի, և այժմ նրանց ընդհանուր թիվը հասել է 18 709-ի:
Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11 471 քաղաքացի:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 7 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 177 է:

Выявлено 557 новых случаев COVID-19. Умерли 11 человек
Число подтвержденных в Армении случаев COVID-19 увеличилось на 557, составив в общей сложности 30 903. Накануне было проведено 2050 тестирований. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
Умерли 11 пациентов: женщины 69, 72, 64, 86 лет, 51 года и мужчины 93, 90, 60, 62, 72 и 85 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Общее число умерших от коронавируса на данный момент составляет 546.
Болезнь побороли еще 709 человек. Их общее число достигло 18 709.
На сегодняшний день фактическое лечение получает 11 471 человек.
Накануне скончались еще 7 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Число таких случаев составляет 177.