Հաստատվել է կորոնավիրուսի 489 նոր դեպք, մահացել է 13 հոգի
Հուլիսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 31392 դեպք, որոնցից 19419-ն` առողջացած, 559-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11234 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 133104 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 489 նոր դեպք և 710 առողջացած։
Գրանցվել է մահվան 13 նոր դեպք, ընդհանուր` 559: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 67 (տղամարդ), 71 (կին), 76 (կին), 79 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 67 (տղամարդ), 71 (կին), 71 (կին), 78 (կին), 95 (կին), 70 (տղամարդ), 59 (կին) և 80 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 180 է:

Подтвердились 489 новых случаев коронавируса. Умерли 13 человек
По состоянию на 11:00 11-го июля число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания составило 31392, число выздоровевших – 19419, умерших – 559. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11234 пациента. Всего проведено 133104 тестирования.
Таким образом, за минувшие сутки было выявлено 489 новых случаев коронавируса. Выздоровели 710 человек.
Умерли 13 пациентов: женщины 71 года, 76 лет, 71 года, 78, 95, 59, 80 лет, 71 года и мужчины 67, 79, 93, 67, 70 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончались еще три пациента с подтвержденной коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Число таких случаев – 180.