Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 182 նոր դեպք. 8 քաղաքացի մահացել է
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հուլիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 182 նոր դեպք և 232 առողջացած։ Մահացել է 8 հոգի:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 59 (կին), 70 (կին), 80 (կին), 70 (կին), 81 (տղամարդ) և 74 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 183 է:
Այդպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 32151 դեպք, որոնցից 19865-ն` առողջացած, 573-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11530 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 135687 թեստավորում:

Выявлено 182 новых случая COVID-19. Умерли 8 человек
Министерство здравоохранения сообщает, что по состоянию на 11:00 13-го июля было выявлено 182 новых случая COVID-19. Выздоровели 232 человека, умерли 8 человек.
Все умершие пациенты – мужчины 83 лет, 71 года, 81 года, 74 лет и женщины 59, 70, 80, 70 лет – имели сопутствующие хронические заболевания.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Число таких случаев – 183.
Таким образом, общее число подтвержденных случаев коронавирусного заболевания составляет 32151, число вылечившихся – 19865, число смертей – 573.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получают 11530 пациентов. Всего проведено 135687 тестирований.